İTÜ öğrencisi olmanın belki de en büyük artılarından biri olan kulüpler konusundan bahsetmemiz gerekirse, 200’ün üstünde aktif kulüpleri ve proje takımlarıyla İTÜ, bizce kulüpçülük kültürünü besleyen bir yer. 

Öğrenci aktivitesi ve etkinlikleriyle oldukça yoğun bir döneme kapı aralayan kulüpler aynı zamanda en iyi arkadaşlarınızı edinmenize olanak sağlıyor desek yalan olmaz.

Tüm bunların yanı sıra ulusal ve uluslararası boyutta yarışmalarda gövde gösteren proje takımlarıyla da mühendislik kariyerinize hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz.

 

Elbette konu kulüpçülük olduğunda belli başlıklar da beraberinde gelmiş oluyor. Staj ve iş olanakları gibi. 

Birçoğumuzun kafasında mezun olduktan sonra acaba kolayca iş bulabilir miyim sorusu olduğu bir gerçek ancak kulüp ve öğrenci aktivitelerinin de en büyük faydası şirketlere ve kurumlarla çok daha önceden iletişimde olup, bağlantılarınızı artırabilmeniz. Parçası olacağınız ekiplerin ve etkinliklerin sizi daha hazırlıktayken bile geliştireceği ise su götürmez bir gerçek. 

 

Katılacağınız kulüpler ister ilgi alanlarınızdan, ister kariyer ya da bölüm kulüplerinden olsun , kendinizi geliştireceğiniz ve güzel etkinliklerin sizi beklediği bizce kesin! 

 

Optimum Ailesi olarak yeni dönemde ailemize katılacak olan yeni arılar için oldukça heyecanlıyız🐝