İTÜ Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olmakla beraber 40 bin öğrencisine geniş kampüs olanakları sunmaktadır.  İTÜ İstanbul’da merkezi konumlarıyla dikkat çeken beş farklı kampüse sahiptir. Ayazağa Kampüsü en büyük ve öğrencilerin en sık vakit geçirdiği İTÜ kampüsüdür.

Ayazağa kampüsünde 24 saat hizmet veren Mustafa İnan Kütüphanesi’nden istediğiniz zaman yararlanabilirsiniz.  Dilerseniz sesli bölümde arkadaşlarınızla ders çalışabilir, dilerseniz de sessiz bölümde kitabınızı okuyabilirsiniz. Ana yemekhanede uygun fiyatlarla yemek yiyebilirsiniz. İTÜ yemekhaneleri size öğle ve akşam yemeği imkânı sunar. Kampüsümüzde yemekhane harici yemek yiyebileceğiniz, arkadaşlarınızla kahve içip sohbet edebileceğiniz birçok kafe de yer almaktadır. 

İTÜ’de sporla iç içe bir kampüs ortamı sunulmaktadır. Açık ve kapalı spor tesisleri hem bireysel hem takım sporlarının yapılmasına olanak sağlamaktadır. İTÜ Kapalı Olimpik Yüzme Havuzundan makul fiyatlarda yararlanabilir, İTÜ stadyumunda antrenman yapabilirsiniz. Sağlıklı Yaşam Merkezinde size elektronik kontrollü ekipmanlar, ağırlık makineleri ve serbest ağırlık gereçleri imkânı sunulmaktadır. Ayrıca İTÜ’de dört adet tenis kortu da bulunmaktadır.

İTÜ kampüsü size temel ihtiyaçlarınız ve eğitim konusunda birçok imkân sunar. Kampüste kırtasiyeler, kozmetik ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir mağaza ve merkezi konumda 3 farklı market bulunmaktadır. İhtiyacınız halinde bilgisayar laboratuvarlarında gerekli tüm programlara erişim sağlayabilirsiniz. 

İTÜ Ayazağa kampüsü dünyada 54, Avrupa’da ise 28. en yeşil kampüstür. Yemyeşil doğası eşsiz peyzaj yapısıyla kampüste yaşam bambaşkadır. Akşamüstleri gölet çevresinde yürüyüşe çıkabilir, günbatımını Mustafa İnan’dan izleyebilirsiniz. İTÜ’de birçok yer birbirine yürüme mesafesindedir. Yurdunuzdan çok kısa bir süre içinde dersliğinize gidebilir,  dilerseniz ücretsiz ringi de kullanabilirsiniz. İTÜ Ayazağa Kampüsü’ne ulaşım oldukça kolaydır. Metro, otobüs, dolmuş seçeneklerini kullanarak dilediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz.