“İşletme fakültesi biraz partici olur.” “İşletme fakültesi mi onlar ceo olmuyorlar mı ya?” İTÜ sınırları içerisinde duyacağınız bu söylentilere şimdiden hazırlıklı olun. Peki işletme fakültesinde bu söylentiler dışında neler var? Bu bölümler tam olarak neler yapıyor?

 

Endüstri mühendisliği 

 

İşletme fakültesinin en yüksek puanlı bölümü olan bu bölümümüz insan, malzeme ve makine bulunduran her yerde iş bulabilir. Bu tanımdan da anlaşılacağı gibi çok geniş bir çalışma alanı olduğunu söyleyebiliriz. İTÜ’de okuduğunuz süre boyunca çeşitli alanlarda yaptığınız stajlarla, aldığınız farklı içerikteki derslerle ilgi alanınızı kolayca bulabilirsiniz. Endüstri mühendisliği derslerinde ise ağırlıklı olarak üretim derslerini bulabilirsiniz.

 

İşletme mühendisliği

 

İşletmenin mühendisliği mi olur ya dediğinizi duyar gibiyim ama gayet olmuş. Bu bölümümüzde yönetim ağırlıklı derslerin yanı sıra bolca mühendislik dersi de bulunuyor. İşletmeye mühendislik bakış açısı getiren bu bölümde elektrik mühendisliği dersinden data dersine, marketing dersinden ekonomi dersine geniş bir yelpazede dersler mevcut. Buna bağlı olarak da çalıştığı alanlar genişliyor.

 

Ekonomi 

 

İTÜ’nün tek eşit ağırlık bölümü olan bu bölüm ekonomiye mühendislik bakış açısı getiriyor. Pek çok başarılı öğretim görevlisinin bulunduğu bu bölümden mezun olunca da pek çok alanda çalışmaya başlayabilirsiniz.