1990’da kurulan ESTIEM (European Students of Industrial Engineering and Management);  Avrupa Endüstri Mühendisliği ve İşletme Bölümü öğrencilerini uluslararası alanda birleştiren bir organizasyondur. 31 ülkedeki 81 farklı üniversite tarafından temsil edilmektedir ve bu bağlamda 60.000 öğrencinin bir araya gelmesini sağlamaktadır. Yıl içerisinde 180 üzerinde etkinlik düzenlenmektedir. ESTIEM organizasyonu aynı zamanda Avrupa Parlamentosu tarafından tanınmaktadır.

ESTIEM’in amacı;  Avrupa’daki Endüstri Mühendisliği ve İşletme Bölümü öğrencileri arasındaki ilişkileri ve karşılıklı anlayışı geliştirmek, aynı zamanda kişisel ve mesleki gelişiminde onları desteklemektir.

ESTIEM etkinlikleri nelerdir?

ESTIEM çatısı altında düzenlenen etkinlikler 4 ana başlığa ayrılmaktadır;

Kültürel Etkinlikler: Uluslararası bir ortamda kültürlerarası anlayışı geliştirme şansı veren etkinliklerdir.

Europe3D, Language Programme, Exchange, Activity Weeks

Yarışmalar: Öğrencileri başarılı olmaları için teşvik etmek ve başarılarını ödüllendirmek için düzenlenen yarışmalardır. Düzenlenen yarışmalar arasından TIMES; tüm ESTIEM yerel grupları tarafından her yıl düzenlenen, Avrupa çapındaki en prestijli vaka analizi yarışmasıdır.

Kişisel Gelişim Etkinlikleri: Sosyal becerilerin geliştirilmesi amacıyla eğitimler içeren etkinliklerdir. Brain Trainer, BusinessBooster

Akademik Etkinlikler: Endüstri Mühendisliği ve İşletme Bölümü alanında öğrencilerin kendilerini geliştirebileceği etkinliklerdir. Vision, Academic Days              

Yerel Grup Istanbul-ITU

Yerel Grup Istanbul-ITU, 2002’den beri resmi olarak ESTIEM organizasyonunun bir parçasıdır. 2015 yılında en aktif yerel grup unvanını almıştır. 50’yi aşan aktif üyesi bulunan yerel grup Istanbul-ITU, her sene yerel ve uluslararası olmak üzere yaklaşık 10 etkinlik organize etmektedir.

ESTIEM’e nasıl katılabilirim?

  1. Yerel Grup toplantılarımızı kaçırmayın!
  2. Motivasyon Mektubunuzu Board.Istanbul-ITU@estiem.org adresine yollayın.
  3. www.Estiem.org ‘dan portaldaki etkinliklere başvurun!

Son gelişmelerimizden haberdar olmak için bizi www.instagram.com/estiemlgistanbulitu ve www.facebook.com/lgistanbulitu adreslerinden takip edebilir, sorularınız için Board.Istanbul-ITU@estiem.org adresine mail atabilirsiniz!

“A network of open-minded students with a professional approach”